Kategorie

Przydatność bielizny w warunkach szpitalnych            

Pobyt w szpitalu z reguły wywołuje stres u osoby chorej. Uważamy, iż w miarę możliwości powinna ona przygotować się do leczenia w sposób konsekwentny i przemyślany. Szpitalna bielizna powinna być przede wszystkim komfortowa. W szpitalach zasadniczą garderobę będzie stanowiła wygodna koszula nocna oraz rozpinana, dwuczęściowa piżama. Zasadniczą rolę odgrywa tu jakość materiału, fason oraz dostosowanie do rodzaju i wymogów leczenia. Co istotne bielizna nie może ograniczać swobody ruchów. Osoby chore oraz w trakcie rekonwalescencji powinny raczej zrezygnować z koronek, przezroczystych wstawek oraz fasonów ściśle opinających sylwetkę. Pacjent powinien czuć się komfortowo. Koronki nie są najlepszym wyborem ze względu na to, iż z reguły powstają na bazie syntetycznych tworzyw, które nie przepuszczają powietrza. Zdecydowanie bardziej funkcjonalna okaże się bielizna wykonana z naturalnych materiałów takich jak bawełna. Jaką zatem bieliznę należy kupić do szpitala? W naszym sklepie LadyLine.pl znajdziecie szeroki wybór koszul oraz piżam na bazie naturalnych tkanin. Właśnie tego typu koszulki ewentualnie piżamki sprawdzają się w warunkach szpitalnych.

  

W placówkach medycznych temperatura musi być odpowiednio wysoka dlatego też szpitalna bielizna powinna być wykonana z przewiewnych materiałów najlepiej bawełny. Bawełniana bielizna gwarantuje naturalną cyrkulację powietrza dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania ciała. Naturalne tkaniny stanowią wręcz doskonałą propozycje dla alergików gdyż nie wywołują reakcji uczuleniowych. W przewiewnej, naturalnej tkaninie pacjent czuje się wygodnie. Bielizna powinna być dopasowana do rodzaju szpitalnych zabiegów. W tym przypadku najczęściej sprawdza się rozpinany fason ułatwiający dostęp do klatki piersiowej oczywiście z krótkim rękawem ułatwiającym podstawowe zabiegi. Zalecana długość nieco przed dolana lub do połowy łydek. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom polecamy asortyment polskiego producenta DOCTOR NAP, CANA oraz LUNA. W całości odpowiadający szpitalnym standardom.

pizama-damska-cana-504-krr-s-xl.jpg  

W przypadku przyszłych mam najlepiej sprawdzi się koszulka do połowy uda. W tym przypadku również praktyczny, głęboki, rozpinany dekolt powinien ułatwiać dostęp do piersi w trakcie karmienia maluszka. Mamom polecamy bieliznę takich marek jak LUPOLINE oraz DOCTOR NAP.

   koszulka-nocna-lupoline-1692-k-szara.jpg

  

Niezależnie od celu wizyty w szpitalu bielizna powinna gwarantować swobodę ruchów nawet podczas krępujących badań. Na koniec warto pomyśleć także o estetyce ponieważ każda z nas pragnie czuć się atrakcyjnie nawet w tak trudnych warunkach. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytanie w powyższym temacie.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailoweg.