Stroje kąpielowe

Filtrowanie

Włączone filtry:
Kategorie
Producent
Rozmiar
Kolor

Stroje kąpielowe Jest 739 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 40 z 739 elementów
Pokazuje 1 - 40 z 739 elementów

Strój kąpielowy to ubiór służący do pływania oraz plażowania. Ludzkość od zarania dziejów kąpała się nago. W XVII w. zyskały na popularności kąpiele lecznicze w ciepłych źródłach, zalecane przez wielu lekarzy. Korzystające z tego typu kąpieli kobiety ubrane były w lniane koszule natomiast mężczyźni kąpali się w kalesonach oraz w kitlu z długim rękawem. XIX w. przyniósł modę na kąpiele w pantalonach oraz sukniach ze spódnicą sięgającą łydek. Ozdobą tego typu kreacji był marynarski kołnierzyk, czepki, turbany i kapelusze, które to dodatki zmieniały się wraz z modą. W latach 20 XX w. kostium kąpielowy zaczął odsłaniać ramiona i uda. Paryscy kreatorzy mody zaczęli projektować kostiumy kąpielowe jedno- i dwuczęściowe składające się z obcisłej góry i spodenek. Lata 30 XX w. wprowadziły na rynek kostium kąpielowy przylegający do ciała. Modny stał się jednoczęściowy kostium kąpielowy z dekoltem na plecach. Lata 40 XX w. to trend zmierzający do eksponowania biustu. Przełomem był okres po II wojnie światowej, kiedy to pojawiło się po raz pierwszy bikini czyli dwuczęściowy kostium kąpielowy. Bikini było przełomem w modzie aczkolwiek pierwotnie zakazanym na wielu publicznych plażach i kąpieliskach. Dopiero w latach 60 XX w. bikini zyskało na popularności. Począwszy od lat 70. aż po XXI w. dominuje nieograniczony wybór i wielość modeli jeżeli chodzi o stroje kąpielowe.

Sklep Ladyline.pl podążając za modą posiada w swojej ofercie kostiumy kąpielowe oraz stroje kąpielowe dedykowane kobietom bez względu na wiek oraz typ sylwetki. Kostiumy dostępne są w wielu kolorach oraz fasonach. Wiodącym producentem kostiumów jest polski producent MARKO, który kieruje swoją ofertę do wszystkich wielbicielek słonecznych kąpieli.

Sklep Ladyline.pl w swojej ofercie posiada kostiumy jednoczęściowe, dwuczęściowe, trzyczęściowe, podkoszulki oraz pareo.