Kategorie

JAK DOBRAĆ BIUSTONOSZ?

Dobranie stanika to ważna sprawa dla prawidłowej i pięknej sylwetki każdej kobiety. Nie ważne czy push-up, semi-soft, soft, czy usztywniany odpowiednio dobrany biustonosz wpływa nie tylko na walory wizualne ale zapewnia także odpowiedni komfort dla kobiecego ciała. Źle dobrany stanik może powodować otarcia, ból,  może wywoływać także zaburzenia gastryczne, uciskając żołądek, zaburzać przepływ chłonki (limfy), a także – gdy kobieta nosi stanik tak ciasny, że nie można wziąć pełnego, głębokiego wdechu – może nawet prowadzić do niewydolności oddechowej.

Poniższy artykuł podpowie Ci jak dobrać rozmiar biustonosza i dowiesz się, że dobieranie stanika to nie żaden sekret. Znajdziesz tutaj wszelkie wskazówki na temat, jak dobrać odpowiedni biustonosz oraz dowiesz się, jak wygląda dobrze dobrany biustonosz. U nas dowiesz się jak wybrać stanik, jaki biustonosz do małego biustu, jak wybrać biustonosz na duży biust, jak dobrać stanik do karmienia, jaki biustonosz w ciąży. Każda kobieta może nauczyć się, jak dobrać biustonosz! Wiedząc, jak dobrze dobrać biustonosz i jaki biustonosz wybrać, możesz kupić biustonosz idealny dla swoich piersi. Każde piersi, od najmniejszych do największych, można ubrać w piękną, wygodną a także ekskluzywną bieliznę. Właściwy stanik to swoboda ruchów i zgrabniejsza sylwetka. Dzięki niemu będziesz czuła się wyjątkowo pewnie i atrakcyjnie - tak, jak na to zasługujesz!

Aby określić, właściwy rozmiar stanika należy:

- najpierw zmierzyć się pod biustem aby ustalić rozmiar biustonosza pod biustem

- następnie trzeba zmierzyć się w biuście

- na koniec wyznaczyć rozmiar miseczki stanika

Pomiar pod biustem.

Pod biustem mierzymy się stojąc prosto, bez biustonosza i bez ubrania, lekko ściskając się miarką. Używamy do tego celu taśmy z podziałką centymetrową, na przykład miarki krawieckiej. Taśmę układamy bezpośrednio pod piersiami, dbając, by znajdowała się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu.

Ponieważ kobiety mają różną „gęstość” tkanki podskórnej i ciała, trudno jest określić, czy należy się ścisnąć miarą i – jeśli tak – jak bardzo. U pań, które mają ciało twarde, „nabite”, wystarczy zmierzyć obwód napiętą taśmą, bez dodatkowego jej zaciskania, bo zaciśnięcie sprawi ból. U pań z ciałem miękkim, jakby lejącym się, trzeba tę taśmę ścisnąć lekko tak, żeby się zagłębiła w ciało, nie sprawiając jednak bólu.

Określenie rozmiaru pod biustem.

Jeżeli mierzymy się miarką krawiecką, od zmierzonego obwodu w centymetrach odejmujemy trzy, a następnie zaniżamy go, jeśli trzeba, do najbliższego rozmiaru pod biustem.

Rozmiar pod biustem to liczba - np. 70, 75, 80, 85... Jeśli uzyskamy obwód 81 cm, w większości firm powinny nam odpowiadać staniki z obwodem 75.

Przy doborze rozmiaru pod biustem wiele zależy od wielkości biustu, od noszonego dotychczas rozmiaru stanika, od indywidualnej wrażliwości skóry. Niektóre kobiety wolą mieć luźniejszy rozmiar pod biustem nawet pomimo opadających piersi. Inne przyzwyczajają się do staników ciaśniejszych pod biustem od dotąd noszonych, zwłaszcza jeśli wcześniej noszony obwód pod biustem był wyraźnie zbyt luźny.

Pomiar w biuście.

Obwód w biuście jest niezbędny do określenia rozmiaru miseczki. W biuście należy się mierzyć w biustonoszu o miękkich, nieusztywnianych miseczkach, możliwie najlepiej zbierającym i podnoszącym biust. Przy piersiach jędrnych, które nie opadają, można mierzyć obwód w biuście, stojąc prosto. Dla piersi które opadają, pomiar obwodu w biuście należy wykonać pochylając się w przód. Dopiero w tej pozycji mierzymy obwód w biuście. Pamiętajmy - taki pomiar wykonujemy zawsze w staniku!

Mierzenie obwodu w biuście w pochyleniu bez biustonosza może dać zawyżone wyniki - zarówno w przypadku osób z mało jędrnym biustem, jak i z jędrnym biustem, ale w kształcie stożka.

Miarkę należy napiąć bardzo delikatnie, ale nie za mocno. Powinna leżeć równo z przodu i z tyłu, opasując biust w jego najszerszym miejscu.

Wyznaczenie rozmiaru miseczki stanika.

Rozmiar biustonosza składa się z liczby i litery. Liczba mówi o obwodzie naszej klatki piersiowej pod biustem. Litera zaś mówi o wielkości miseczki, czyli rozmiarze piersi. Np. 75F oznacza rozmiar pod biustem 75 z miseczką F.

Do określenia rozmiaru miseczki potrzebny nam będzie obwód pod biustem i obwód w biuście. Wielkość miseczki odczytamy z tabeli rozmiarów umieszczoną pod odnośnikiem w opisie każdego biustonosza.

Rozmiar uzyskany w ten sposób jest wstępnym rozmiarem. Bardzo często zdarza się, że dwie osoby o identycznych wymiarach powinny nosić staniki w dwóch różnych rozmiarach. Wiele zależy też od kształtu i kondycji piersi, a także od indywidualnych różnic budowy ciała np.: panie o biustach stożkowych przypuszczalnie będą pasowały miseczki mniejsze, niż wynikałoby to z tabeli a panie o biustach kulistych z dużym prawdopodobieństwem będą musiały wybrać nieco większą miseczkę, niż otrzymana w tabeli.